Ukryj komunikat X TA STRONA WYKORZYSTUJE PLIKI COOKIE zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej informacji o celu ich wykorzystania i możliwości zmiany ustawień cookie znajdziesz w naszej Polityce prywatności
Strona główna Klimatyzacja

Czyszczenie klimatyzacji wraz z dezynfekcją wnętrza w Twoim Renault za 149 zł

Regularne czyszczenie klimatyzacji zapewnia zdrowe i czyste powietrze w kabinie pojazdu.

Pozwala wyeliminować:

 pyłki,

 mikroorganizmy,

 pleśń,

 nikotynę

 nieprzyjemne zapachy

 

FILTRY ANTYALERGICZNE 

 Wymiana filtra kabinowego na antyalergiczny pomoże wyeliminować nieprzyjemny zapach, poprawi pracę nawiewu i odparowywanie przedniej szyby.

Antyalergiczne filtry kabinowe Renault zatrzymują 99,9% wszystkich bakterii i alergenów, przyczyniając się do poprawy nie tylko komfortu podróży, ale również bezpieczeństwa kierowcy i pasażerów.

Filtry antyalergiczne zapewniają lepszą ochronę przed wirusami dzięki obniżaniu wrażliwości na alergeny. Chronią przed bardzo drobnymi cząsteczkami.

Są skuteczne w mokrym i ciepłym środowisku, które sprzyja rozwojowi alergenów i bakterii.

 

 

NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

Jaka jest funkcja filtra kabinowego?

Filtr kabinowy jest często bagatelizowanym, ale bardzo istotnym elementem każdego samochodu. To właśnie przez ten filtr, za pomocą specjalnego wentylatora, do kabiny kierowcy zasysane jest powietrze. Jego zadaniem jest utrzymywanie czystego powietrza. w kabinie i zatrzymywanie zanieczyszczeń w postaci kurzu, pyłków kwiatowych, szkodliwych gazów (ozon, dwutlenek azotu i węgiel) i cząstek powstałych w wyniku ścierania się okładzin hamulcowych i opon. Substancje te, jeśli nie zostaną wyeliminowane, mogą działać na oczy, nos i oskrzela, powodując problemy zdrowotne, podrażnienia i dyskomfort, zwłaszcza u osób cierpiących na uczulenia i astmę.

 

Czy filtr kabiny wpływa tylko na komfort jazdy?

NIE. Zaniedbany, w skrajnych przypadkach może wywołać usterki utrudniające właściwą eksploatację pojazdu. Zapchany filtr kabinowy wpływa na zmniejszenie wydajności układu wentylacyjnego. To z kolei przyczynia się do zwiększenia eksploatacji dmuchawy, przez co jej silnik może się przegrzewać, a nawet zatrzeć.

 

Czy konieczne jest jego wymienianie?

TAK! W trakcie użytkowania na filtrze kabinowym gromadzi się kurz i brud, stopniowo go zatykając i obniżając jego wydajność. Długo niewymieniany, zanieczyszczony filtr kabinowy przepuszcza cztery razy mniej powietrza niż nowy, zwłaszcza, że w kabinie pasażerskiej zanieczyszczenie jest 3 do 6 razy większe niż na zewnątrz. Zanieczyszczony filtr może także stać się przyczyną zwiększonego parowania szyb, a także słabszej pracy dmuchawy.

 

Jak często powinienem wymieniać filtr kabinowy?

Filtr kabinowy należy wymieniać zgodnie z programem przeglądów producenta. Ze względu na zanieczyszczenia występujące w powietrzu zachęcamy do wymiany filtra kabiny raz w roku lub co 15.000 km

 

Czy są jakieś sygnały ostrzegawcze, że filtr wymaga wymiany?

O tym, że filtr jest zużyty może świadczyć nieprzyjemny zapach w kabinie, nadmierne zaparowanie szyb po uruchomieniu wentylatora, obniżona wydajność nawiewu.

 

Jest kilka typów filtra? Jakie są różnice?

Tak. Ponieważ sama regularna wymiana filtra kabinowego w pojeździe nie wystarcza by mieć pewność zdrowego i czystego powietrza w pojeździe, istotny jest także odpowiedni dobór filtra i jego jakość. Renault oferuje 3 typy filtrów kabinowych:

( grafika w załączniku)

 

Dlaczego powinienem wybrać antyalergiczny filtr kabinowy Renault?

Filtry Renault to produkt opracowany specjalnie we współpracy z producentem filtrów.

Spełniają określone przez Renault wymagania specyfikacji technicznej znane tylko przez dostawcę dewelopera. Są idealnie dopasowane do danego modelu samochodu. Do ich produkcji stosuje się wysokiej jakości materiały i poddawane są one stałej kontroli.

Antyalergiczny filtr kabinowy zwiększa ochronę przed alergenami, bakteriami, pleśnią i pyłem. Wchłania alergeny i zapobiega przedostawaniu się bakterii i grzybów pleśniowych do kabiny pasażerskiej.

Korzyści: to nie tylko czystsze powietrze w kabinie, mniejsze zmęczenie i większa koncentracja kierowcy, ale także czystsze powietrze dla pasażerów, szczególnie dzieci w zanieczyszczonym środowisku miejskim.

 

Umów wizytę w serwisie

JASZPOL - SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Renault i Dacia - Łódź Brukowa

ul. Brukowa 2,
91-341 Łódź
42 612 12 22 Sprawdź jak dojechać

Renault i Dacia - Łódź Przybyszewskiego

ul. Przybyszewskiego 176/178,
93-120 Łódź
42 612 12 22 Sprawdź jak dojechać

Renault i Dacia - Zgierz

ul. Łódzka 28,
95-100 Zgierz
42 612 12 22 Sprawdź jak dojechać

Opel - Łódź

ul. Szparagowa 4,
91-211 Łódź
42 207 07 77 Sprawdź jak dojechać

Peugeot - Łódź

ul. Szparagowa 4,
91-211 Łódź
42 207 08 88 Sprawdź jak dojechać